Jak motywować pracowników?

Od przeszłych dziejów do czasów współczesnych, większość władców skorzystało groźby i kary jako zachęty i bata. Nietrudno się domyślić jednak, że w tych dniach, kiedy pracownicy mają swoje prawa, potrzebują bardziej skutecznych narzędzi. Wszyscy jesteśmy wolni i równi, a więc, jak skutecznie zarządzać ludźmi? Jak ich motywować?

Prawie każdy tutaj będzie obecny właściciel dobrze prosperującej firmy o tym wie, ale warto zapytać się, czy można skutecznie zarządzać ludźmi? Na początku dziękuję wam, że zacząłeś swoją wyobraźnię – zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś szefem firmy, która zatrudnia 100 osób. Ty, jako szef musisz sprawnie i konsekwentnie zarządzać swoimi pracownikami i wbrew pozorom najprostsze zadanie to nie  może być. Zastanów się, co miał dla swoich pracowników? Jaka będzie motywacja? Jak odnosić się do nich? Na jakim poziomie będzie, że twoje relacje z nimi? Jeżeli stworzyłeś taki obraz, czytaj dalej, wiesz, jaki styl zarządzania wybrali.

Do napisania tego artykułu zainspirował mnie w moich obserwacji obecnym miejscu pracy. Jestem jako teatr pracy. Nie opisywałbym, jeżeli nie jest związana z tematem artykułu. Multipleks jest to ogromny obiekt, gdzie jednocześnie pracuje ponad 30osób. Pamiętam mój pierwszy dzień pracy – Byłem zestresowany i nie wiedziałem czego się spodziewać.

Kim są menedżerowie?
Jak oni motywują pracowników?
Byłem prawie pewien, że w takim miejscu szef powinien być twardą ręką dyktatora.
Opiekunowie są nieliczni i prawie każdy ma inny styl przywództwa. Każdy patrzył uważnie pod wieloma względami, jak następuje:

Jakie są postawy pracowników do tej osoby?
Jak wykonuje swoje obowiązki?

W jednym z menedżerów mógł wyraźnie zobaczyć typową wredną babe, który chodził do teatru szuka rzeczy, dla których można zarzucić, który skutecznie irytował większość pracowników. Był też inny menedżer, który najwyraźniej wpadł na pomysł zarządzania ludźmi.

Co ja mówię?

W innym wpisie przedstawię wam sposoby przede wszystkim jak zmotywować pracowników do działania i w ogóle.

Reklamy
Otagowane , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: