Motywacja to ulotna siła

Wiele osób twierdzi, że do niektórych rzeczy w niektóre dni po prostu nie da się zmotywować. Przed nami masa pracy, pogoda nie zachęca a do tego cały czas ktoś próbuje dobić się do nas przez telefon. Z jednej strony sytuacja wydaje się beznadziejna, z drugiej zaś trzeba wziąć się w garść i zacząć pracować. Jak zatem skutecznie zaplanować sobie pracę i wzbudzić w sobie chęć do działania?

Podstawa motywacji – plan działania

Najważniejszą kwestią na jaką musimy zwrócić uwagę to przede wszystkim odpowiedni plan działania. Bez dobrego planu nie da się skutecznie ustalić strategii motywacyjnej, przez co nasze podejmowane akcje mogą do niczego nie doprowadzić. Tak jak dobry szef ustala politykę na przyszły rok dla swojej firmy, tak i Ty powinieneś wziąć kartkę i długopis po czym zaplanować krok po kroku co byś chciał w tym konkretnym okresie osiągnąć. Musisz rozdrobnić swój główny cen na poszczególne małe cele a z pewnością Ci się uda. W dalszej części artykułu dowiesz się jak motywować się do pracy i działania.

Motywacja łatwo ucieka – Wyznaczone cele to nie wszystko

Po ustaleniu celów ważną rzeczą jest podtrzymać stan zmotywowania. Pomimo tego, że automotywacja nie jest prostą sztuką to jednak się opłaca. Każda sytuacja potrafi skutecznie demotywować aczkolwiek kluczem do sukcesu jest za każdym razem wstawać kiedy upadamy. Przypomnij sobie kiedy ostatni raz zatrzymałeś się na chwilę, żeby przeanalizować swoje dotychczasowe życie. Z pewnością są w nim rzeczy, które można poprawić czy zrobić lepiej. Z pewnością niestety tego nie zrobiłeś ponieważ uznałeś, że to nie ma sensu.

Uda Ci się!

Pewnie było tak, że wolałeś użalać się nad własnym losem nie robiąc zupełnie nic. Blogi o sukcesie potrafią zmotywować ale samo czytanie takich blogów nic ci czytelniku niestety nie da. Radzę ci, żebyś wziął się do pracy, zakasał rękawy i zaczął żyć tak jak tego naprawdę chcesz.

Reklamy
Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: