Testowanie jako najlepsza droga do sukcesu

To tak jak z wyborem samochodu. Kiedy chcesz kupić samochód wybierasz kilka egzemplarzy z ogromnej puli modeli samochodów dostępnych na rynku i umawiasz się na jazdę próbną. Możesz przeczytać dziesiątki recenzji, testów czy opinii, ale i tak nic nie zastąpi Ci jazdy próbnej.

Nie wiem jakie działanie sprawia Ci przyjemność.. Wędkowanie? Pływanie? Gra na gitarze?

Pomyśl o tym. Nie bój się testować!

Nie możemy popadać w skrajny pracoholizm i dążyć ciągle do jakiegoś punktu, który wiecznie odkładamy. Ilu jest ludzi, którzy mówią „Jak odłożę 20tyś to pojadę na wycieczkę dookoła świata”. Doprawdy? Gdy dochodzą do 20.000zł porzucają swoją myśl o podróży myśląc: „20.000zł to dużo pieniędzy, lepiej będzie jak odłożę i uzbieram więcej.” Jeśli nie lubisz podróżować, takie wypowiadanie fraz nie będzie miało dla Ciebie żadnego znaczenia. Nie oszukuj się. Jak uzbierasz 5, 15, czy 30 tysięcy to nic tak naprawdę się nie zmieni. No, poza stanem Twojego konta.

Nie bój się podążać za marzeniami

Ilu znasz ludzi, którzy mówią, że życie zacznie się dopiero gdy przejdą na emeryturę? Też do nich należysz? A co jeśli zostało Ci tylko kilka lat życia? Nie chce być złym prorokiem, aczkolwiek chce Ci jedynie uświadomić, że odkładanie czegoś w odległą przyszłość jest kiepskim planem. Prawda jest taka, że nie dasz sobie 100% gwarancji, że dożyjesz emerytury. Nie mówię oczywiście, żebyś przyjął postawę lekkoducha, który wszystkie pieniądze wydaje na przyjemności. Ustal budżet, który możesz spokojnie przeznaczyć na rozrywkę czy hobby i tego się trzymaj. Pieniądze są dla Ciebie, a nie Ty dla pieniędzy.

Brak pieniędzy to wymówka

Dużo ludzi zadaje mi pytanie „Ale ja nie mam pieniędzy na podróże ani rozrywki”. Tak, tak.. Oczywiście. Nie oszukujmy się – dla chcącego nic trudnego. Większość woli natychmiastową gratyfikację, zamiast odkładać drobne kwoty na specjalnie założone konto zatytułowane „Lokata na wycieczkę”. Za ok.200zł miesięcznie, możesz zafundować sobie raz do roku wycieczkę do ciepłych krajów na 10 dni. Powiesz mi, że to dużo? 200zł to kwota tak mała, że nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bezmyślnie ją wydajesz.

Jeśli palisz, wiedz, że rocznie przepalasz taką wycieczkę.

Jeśli codziennie wieczorem lubisz wypić piwo(4zł) i zjeść chipsy(5zł) wiedz, że miesięcznie wydajesz 270zł.

Reklamy
Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: